Anna Ciszek

Rysowanie jest dla mnie remedium na chaos, pęd i natłok bodźców współczesnego świata, jak również na rozproszenie w sobie. Tworzę dość precyzyjne prace, wymagające cierpliwości i skupienia, tymczasem osobiście jestem bardzo niecierpliwa a i ze skupieniem uwagi różnie bywa.

Jestem absolwentką kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz arteterapii i treningu kreatywności na Uniwersytecie Warszawskim.

Moje prace, można było zobaczyć na wystawach indywidualnych :

  • 2010 – „ Sztuka Sżycia „galeria Lakiernia , Baza Zbożowa w Kielcach
  • 2010 – „ Miś też człowiek”, Galeria XX1 w Warszawie
  • 2020 – „Zwierzobyty”, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach

Ostatnie wystawy zbiorowe :

  • 2020 – „Przedwiośnie „ Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
  • 2021 – II Międzynarodowe Triennale Grafiki w Cieszynie
  • 2021 – II Ogólnopolskie Biennale Rysunku, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku.

Realizuję się w rysunku, ale w swojej twórczości wykorzystują techniki artystyczne.

Uwielbiam tworzyć w cyklach, jeden z nich to „ Zwierzobyty” , ukazujący przenikanie się cech zwierzęcych i ludzkich. Lubię lekką formę, w którą ubrane są głębsze treści, dotyczące każdego z nas.

Doceniam sztukę naiwną i art. Brut, za szczerość i prostotę , które to razem z minimalistyczna formą, chciałabym, żeby charakteryzowały moją twórczość.

Niemniej, dopuszczam , że jutro mogę zapoczątkować, cykl całkowicie wymykający się tym założeniom, bo mieszczę w sobie masę różnych pomysłów, stylistyk i tendencji.

Wierzę, że każdy z nas nosi w sobie tematy, które mogą być siłą we własnej twórczości, tylko (sic!) trzeba dać upust własnej osobowości.